TAKMIČENJE IZ HISTORIJE

Datum objave: 26.05.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Ove školske godine prvi put je organizovano takmičenje iz  Historije za učenike sedmih razreda. Takmičenje je bilo ekipnog tipa, a svaka ekipa je trebala napraviti svoj projekat i prezentaciju iz gradiva vezanog za temu: “Srednjovjekovna Bosanska država”. Ekipu koja  je  predstavljala  našu  školu  činili su učenici sva tri odjeljenja sedmih razreda: Redžić  Anes, Đipa  Kerim, Laličić  Bakir, Berilo Emir, Aljović Sajra i Palo Nejla. Na  Općinskom  takmičenju koje  je održano 27.4.2023. godine u prostorijama Pete osnovne škole, ova vrijedna ekipa predvođena nastavnicom Almom Pamuk osvojila je drugo mjesto i time se plasirala na kantonalni nivo takmičenja.

Kantonalno takmičenje održano je 15.5.2023. godine u  prostorijama Osnovne škole „Alija  Nametak“. Učešće na takmičenju je uzelo 16 ekipa. U veoma jakoj konkurenciji, učenici Druge osnovne škole su osvojili osmo mjesto.

Čestitamo našim učenicima i nastavnici Almi Pamuk na postignutim rezultatima i uzornom predstavljanju naše škole među ostalim učesnicima takmičenja!