TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE ZA UČENIKE II RAZREDA

Datum objave: 20.06.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Ako učenicima približimo matematiku na zabavan način, ona bi mogla postati njihov najdraži predmet. U toku školske 2021/22. godine u našoj je školi djelovala sekcija Zabavna matematika koja ima za cilj predstaviti djeci matematiku na zabavan i kreativan način. Voditelj ove sekcije je bila učiteljica Alma Kovač-Festić. Članovi su bili učenici II razreda naše škole. Postoji način da djeci prikažemo matematiku tako da im se svidi, da im postane zabavna, a to je kroz različite matematičke igre za djecu. Upravo su tako, na časovima ove sekcije, učenici sticali nova znanja iz matematike.

U utorak, 07.06. 2022. godine, u sklopu planiranih aktivnosti sekcije Zabavna matematika, održano je finalno takmičenje iz matematike. Na takmičenju je učestvovalo 12 učenika, iz sva tri odjeljenja II razreda.

Takmičari su postigli sljedeće  rezultate:

1. mjesto je osvojio Lemezan Said, učenik II-3 razreda,
  2. mjesto su osvojili Ali Medar i Nadija Fočo, učenici II-2 razreda,
  3. mjesto je osvojila Alma Đukamović, učenica II-1 razreda.

Vrijednim učenicima i njihovim učiteljicama upućujemo iskrene čestitke za postignute rezultate!

Pripremila: Vildana Jahić