INSTRUKTIVNA NASTAVA ZA UČENIKE DEVETOG RAZREDA

Datum objave: 7.02.23 Objavio: Rialda Bibuljica

U toku januara mjeseca održana je instruktivna nastava za pripremu učenika devetog razreda za polaganje eksterne mature. Kako je poznato, eksterna matura polaže se na kraju devetog razreda iz tri predmeta: Bosanskog jezika i književnosti, hrvatskog jezika i književnosti, srpskog jezika i književnosti, Matematike i Engleskog jezika. Instruktivnu nastavu izvodile su predmetne nastavnice: Aljović Izeta, Novović Nevenka i Laličić Aldiana, a planirano je da se ovaj vid pripreme učenika za završni ispit nastavi i tokom drugog polugodišta.

Poznato je koliko je polaganje eksterne mature stresno i važno za učenike, ali i njihove roditelje. Pozivamo učenike devetih razreda da iskoriste ove časove istruktivne nastave i što bolje se pripreme za polaganje eksterne mature. Također, želimo se zahvaliti predmetnim nastavnicama koje su, mimo svojih radnih obaveza, preuzele inicijativu i pokrenule instruktivnu nastavu kako bi pomogle svojim učenicima da uspješno privedu kraju osnovno obrazovanje i sretno se upišu u željene srednje škole!