KANTONALNO TAKMIČENJE IZ INFORMATIKE

Datum objave: 25.05.21 Objavio: Rialda Bibuljica

U srijedu 19.5.2021. na Prirodno-matematičkom fakultetu održano je Kantonalno takmičenje iz informatike za učenike osnovnih škola. Našu školu predstavljali su učenici: Berin Hadžimuratović, Adna Maslo i Adi Mešić.

Među predstavnicima ostalih 33 osnovne škole, naši učenici su osvojili ukupno 640 bodova i zauzeli zavidno ekipno peto mjesto. Najbolji rezultat u pojedinačnom plasmanu od ukupno 80 učesnika ostvario je Berin Hadžimuratović plasirajući se na 17. pojedinačno mjesto osvojivši 230 bodova. Odlično znanje iz programiranja pokazala je i Adna Maslo osvojivši 210 bodova,  kao i Adi Mešić koji je osvojio 200 bodova. Vrijednu ekipu učenika za ovo takmičenje pripremao je naš kolega Nedžad Botulja.

Našim uspješnim učenicima i kolegi Nedžadu od srca čestitamo na postignutom izvanrednom rezultatu!