OBOGAĆEN KNJIŽNI FOND ŠKOLSKE BIBLIOTEKE

Datum objave: 28.09.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Početkom nove školske godine, zahvaljujući Centru obrazovnih institucija Step by Step i vrijednom timu Školegijuma, naša školska biblioteka je postala bogatija za set izdanja „Lektira narodu“.

Riječ je o sljedećim naslovima, koji su izašli pod izdavaštvom Mas Media i Fonda otvorenog društva BiH:

1. Begagić Lamija, Veličković Marina. „Furam feminizam: priručnik za djevojčice, a što ne, i za dječake.“
  2. Bertrand, Rasel. „Religija i nauka s predgovorom Majkla Rusa“
  3. Boccaccio, Giovanni. „Golicave novele; Dekameron (izbor)“
  4. Čehov, Anton Pavlovič. „Događaj i druge priče o djeci
  5. Ćopić, Branko. „Nasradin – hodža u Bosni
  6. Dizdar, Mehmedalija Mak. „Modra rijeka
  7. Handžar, Gena-Sanja. „Šta bi danas u školi: priručnik za učitelje, nastavnike i roditelje
  8. Koš, Erih. „Vrapci Van Pea
  9. Kurtović, Enes. „Muha na času lektire
  10. Soldo, Andrea. „Obrazovanje u BiH: čemu (ne)učimo djecu
  11. Stojadinović, Predrag. „Ko misli, zlo ne pjeva
  12. Veličković, Nenad. „Od slova do smisla: književni pojmovnik za osnovnu i srednju školu
  13. Veličković, Nenad. „Školokrečina
  14. Vesela antologija“ izbor poezije za djecu iz Vesele sveske 1952-1991.
  15. Zlotrg, Sandra, Mlakić Vuković Klaudija. „Principi prije pravila: školski pravopisni priručnik

Obogatimo naše školske biblioteke važnim naslovima, potaknimo i njegujmo čitanje, jer čitanje je VAŽNO!