OPĆINSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

Datum objave: 11.03.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Takmičenje iz matematike učenika osnovnih škola na području općine Ilidža za školsku 2021/2022. godinu održano je 3. marta u Prvoj osnovnoj školi.

Na takmičenju ilidžanskih osnovnih škola učestvovao je ukupno 91 učenik, a u ekipnom plasmanu prvo mjesto zauzela je Osma osnovna škola “Amer Ćenanović” sa 296 bodova. Druga je sa 258 bodova bila Prva osnovna škola, dok je treće mjesto pripalo Petoj osnovnoj školi.

Naša škola je u ekipnom plasmanu zauzela četvrto mjesto. Uzela je učešće u kategorijama sedmih, osmih i devetih razreda. U kategoriji sedmih razreda Drugu osnovnu školu su predstavljale: Voloder Nejla, Botulja Ajša i Spahović Fatima predvođene nastavnicom Mirsadom Saračević – Karahmet. Osme razrede su predstavljali: Imran Bradarić, Nidal Milišić i Hanan Čorbo uz nastavnicu Nevenku Novović, dok su ispred devetih razreda učešće uzeli: Tanurdžić Lea, Čolić Nađa i Ridvan Šipur sa nastavnicom Rialdom Bibuljica.

Postignuti su sljedeći rezultati:

–  U konkurenciji učenika VII razreda:

1. Voloder Nejla, 4. mjesto;
  2. Botulja Ajša, 7. mjesto;
  3. Spahović Fatima, 10. mjesto.

– U konkureciji učenika VIII razreda:

1. Bradarac Imran, 16. mjesto;
  2. Čorbo Hanan, 23. mjesto;
  3. Milišić Nidal, 26. mjesto;

– u konkureciji učenika IX razreda:

1. Tanurdžić Lea, 4. mjesto;
  2. Čolić Nađa, 21. mjesto;
  3. Šipur Ridvan; 24. mjesto.

Čestitamo učenicima i nastavnicama na postignutom uspjehu i želimo im sreću na narednim takmičenjima!