Poklon JU „Drugoj osnovnoj školi“ od džemata

Datum objave: 8.04.21 Objavio: Rialda Bibuljica

Svakodnevno se čudimo bezosjećajnosti i nepristupačnosti onih koji bi mogli učiniti mnogo za sve ljude u našoj zemlji. Slušamo vijesti zbog kojih gubimo volju za radom i životom na ovim prostorima. Premalo je ohrabrujućih i lijepih primjera u našem okruženju. Ali ih ipak ima! Nije sve crno! U teškim vremenima se prepoznaju prijatelji, a mi smo prijatelje našli u našem komšiluku, u džematu Kovača i Hrasnice.

Nedavno je naša škola dobila značajnu donaciju od džemata koja je olakšala rad našim učenicima i nastavnicima. Tu se njihovo dobročinstvo nije zaustavilo. Našu školu i učenike koji nisu u mogućnosti pratiti online nastavuobradovali su poklonom od dva tableta.

Svako dobro djelo je veliko i vrijedno ako je urađeno s dobrom namjerom i plemenitim ciljem, a naši prijatelji ne prestaju nas veseliti svojim dobročinstvom. Neka ih dragi Bog nagradi za svaki vid pomoći i podrške koji su ukazali našoj školi, jer ulaganje u mlade ljude je ulaganje u našu budućnost.