POSJETA ČLANOVA OBRAZOVNOG ODJELA FONDACIJE DOGS TRUST NAŠOJ ŠKOLI

Datum objave: 17.10.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Svjesni smo činjenice da je naš grad pun pasa lutalica, nažalost.

Djeca, naročito mlađeg uzrasta, ih se često boje i ne znaju kako da se ponašaju kada se suoče sa psom, ili još gore, sa skupinom pasa.

Od 11. do 14. oktobra naši učenici od drugog do petog razreda su bili počaščeni posjetom članova Obrazovnog odjela „Fondacije Dogs Trust BiH“, koji na ovim prostorima djeluju već deset godina.

Svake godine članovi ove fondacije obraduju naše mališane svojim radionicama pa tako i ove.

Učenici su uživali i bili veoma aktivni na edukativno – zabavnim radionicama i mnogo toga naučili, kao i njihovi drugari prethodnih godina.

Naučili su:

• kako biti siguran u blizini pasa ili u kontaktu s njima
  • kako biti odgovoran vlasnik psa
  • šta je psima potrebno da budu sretni i zadovoljni
  • da i psi imaju osjećanja.

Učenici i nastavnici su dobili i prigodne poklone, certifikate o učešću na radionici, platnene, fluorescentne vrećice sa logom Fondacije Dogs Trust.

Nadamo se da će učenici nakon ovih radionica lakše doživljavati susrete s psima i znati kako da se ponašaju prema njima.

„Psi govore, ali samo onima koji znaju slušati.“ –  Orhan Pamuk

Pripremila: Sanela Pekić