RENOVIRANJE PROSTORIJA PRODUŽENOG BORAVKA

Datum objave: 26.08.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Poseban kutak naše škole, koji odiše dječijom radošću i bezbrižnošću, gdje naši učenici provode vrijeme prije i poslije nastavnog procesa jeste produženi boravak.

To je posebno osmišljen boravak unutar prostorija naše škole gdje učenici provode veliki dio svoga dana. Produženi boravak je poseban oblik odgojno-obrazovnog rada koji ima svoje pedagoške, odgojne, zdravstvene i socijalne vrijednosti. Posebna je povoljnost za učenike čiji roditelji rade puno radno vrijeme, ili čak i više, pa nisu u mogućnosti da preuzmu dijete po završetku nastave ili da ga dočekaju kod kuće. Sama ta činjenica i situacija u kojoj se tada nađu roditelji za njih je jako stresna i predstavlja veliki emotivni izazov, pa vođeni tom idejom uvijek se trudimo olakšati im, a u ovom slučaju najbolji način za to jeste da pružimo najbolje i najugodnije uvjete za boravak njihove djece unutar prostorija produženog boravka.

U želji da to i postignemo, u proteklom periodu su izvršeni radovi adaptacije i kompletnog uređenja prostorija produženog boravka, a koji su podrazumijevali dovođenje trofazne struje za potrebe mašine za posuđe, postavljanje rigips-ploča radi postizanja estetskog efekta u učionici produženog boravka, struganje i gletovanje zidova, pripremni radovi za nanošenje masne farbe, priprema radijatora za farbanje, te farbanje istih, farbanje svih štokova i vrata unutar prostorija produženog boravka, proširivanje ulaznih vrata u kuhinju produženog boravka kako bi se omogućio unos elemenata u kuhinjski prostor, zamjena utičnica i prekidača, te rasvjetnih tijela unutar prostorija produženog boravka i postavljanje laminata u svim prostorijama produženog boravka.

Sve spomenuto je rađeno samo sa jednom ciljem, a to je kreiranje što je moguće ljepšeg okruženja prilagođenog željama i potrebama učenika, za njihov što veći komfor u produženom boravku, jer njihova sreća i zadovoljstvo su najveći izvor i naše sreće.

Navedenim radovima i adaptacijom smo to i postigli, stvoreni su bolji uslovi za odgojno-obrazovni rad i ljepši prostor za kreiranje posebnih dječijih uspomena.

U nastavku slijede fotografije kojima ćemo, bar djelimično, dočarati izgled prostorija produženog boravka nakon izvršene adaptacije i rekonstrukcije.