DANI MATICE HRVATSKE U SARAJEVU

Datum objave: 20.01.23 Objavio: Rialda Bibuljica

U periodu od 5.12.2022. do 29.12.2022. godine su se održali 180. po redu Dani matice Hrvatske u Sarajevu na različitim lokacijama. Izložba likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo je održana od 19.12.2022. do 25.12.2022. godine u Galeriji MAK, u ulici Sime Milutinovića Sarajlije 7. U galeriji su izloženi radovi naše tri učenice.

Tema i tehnika su bile po slobodnom izboru učenika. Prvi rad koji je bio izložen je rad naše učenice Asje Holjan iz VI3 odjeljenja. Rad je urađen tehnikom tuš-pero, a temu koju je odabrala je Selo. Drugi rad koji je izložen je rad naše učenice Hane Kaknjašević iz VIII3, a tema koju je odabrala bila je priroda urađena voštanim bojama-pastel. Treći rad je bio rad naše učenice Nejle Voloder iz VIII3 razreda, a urađen je kombinovanom tehnikom flomasteri i suhe boje.

Ovom prilikom želimo čestitati našim divnim učenicama na predivnim radovima i uloženom trudu. Ponosni smo na naše mlade umjetnice.

Pripremila: Sanela Pekić