KANTONALNO TAKMIČENJE IZ FIZIKE

Datum objave: 18.03.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Nakon uspješno realiziranih općinskih takmičenja, uslijedilo je i Kantonalno takmičenje iz fizike za učenike sarajevskih osnovnih škola. Ono je održano u utorak 15.03.2022.godine u Međunarodnoj gimnaziji „Richmond Park International Secondary School“ na Ilidži. Drugu osnovnu školu predstavljali su Imran Bradarić u kategoriji VIII razreda i Sumeja Brkić u kategoriji IX razreda. Učenike je za takmičenje pripremala nastavnica Mirsada Žiko.
Postignuti su sljedeći rezultati: Sumeja Brkić je osvojila 65 bodova i solidno 7. mjesto, a Imran Bradarić je osvojio 22,5 boda i 16. mjesto.

Čestitamo učenicima i nastavnici Mirsadi Žiko na postignutim rezultatima! Želimo im puno uspjeha i sreće u narednim takmičenjima!