OGLEDNI ČAS IZ INFORMATIKE

Datum objave: 17.05.21 Objavio: Rialda Bibuljica

U srijedu 5.5.2021. godine održan je ogledni čas iz informatike u odjeljenju V-3 razreda. Realizator časa bio je nastavnik Nedžad Botulja, a nastavna tema koja je obrađivana na ovom času je: „Programiranje kroz igru“. Učenici su na ovom času imali priliku praktično primijeniti ranije stečena znanja o micro:bitu. Uz nastavnikove upute i postavljene zadatke, oni su se okušali u programiranju pomoću programskog jezika QBasic-a. Kreirali su jednostavne naredbe i prenosili ih na micro bit. Prisutni su mogli vidjeti kako micro:bit pokazuje strane svijeta, srce i druge zadane sadržaje.

Nastavnik je pratio rad učenika i davao im potrebne upute. Učenici su uživali u radu i uspješno izvršili sve postavljene zadatke.

Čas je realiziran u učionici pomoću online platforme Office 365, putem aplikacije MS Teams. Ovom oglednom času prisustvovali su direktor škole Almir Ćesko i pomoćnik direktora Emil Kalić.

Nastavniku Nedžadu čestitamo na uspješno realiziranom času i želimo mu puno uspjeha u daljem radu!