ZIMSKE RADOSTI

Datum objave: 29.12.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Kurikularne aktivnosti

Kraj polugodišta završavamo korelacijom predmeta Informatika, Engleski jezik i Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost, Srpski jezik i književnost sa našim petim razredima. Realizatorice ovog časa su bile nastavnice Rialda Bibuljica, Aldiana Laličić i Irma Pamuk-Fejzić. Ovaj čas je imao samo jedan cilj a to je spojiti igru i znanje i sve to upakovati u novogodišnje izdanje.

Čas smo počeli izvođenjem igrokaza „Koliko je teška pahuljica“, autorice Vesne Krmpotić. Analizu igrokaza smo nastavili na engleskom jeziku u kojem su učenici ponovili vokabular riječi povezanih sa nastavnom jedinicom Winter time kroz kviz znanja. Zabava je nastavljena kroz informatičke igrice takmičarskog karaktera u kojem su naši učenici pokazali stečeno znanje iz oblasti informatičke pismenosti i raspoznavanje karakteristika hardvera i softvera. Sve aktivnosti su pratile i melodije novogodišnjih pjesama „Zvončići, zvončići“ i „Padaj, padaj snježiću“. Čas je završen pisanjem novogodišnjih čestitki, želja i poruka svoj djeci svijeta. Kako je sve to izgledalo, najbolje prikazuju fotografije na kojima se vidi učenička radost, odlična atmosfera, zabava, igra i pjesma:

Zvončići, zvončići

Zvone cijelu noć